وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز  (۳۰ دی ماه) در نشستی با حضور معاون فرهنگی وزارت ارشاد،‌ رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و… نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را افتتاح و از سایت این نمایشگاه رونمایی کرد.

نمایشگاه کتاب تهران امسال به سبب محدودیت های کرونایی برای نخستین بار به صورت مجازی از اول تا ششم بهمن ماه ۱۳۹۹ از طریق وبسایت نمایشگاه مجازی کتاب به نشانی www.tehranbookfair.ir برگزار می شود.

تخفیفات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

کتاب‌های بخش داخلی با تخفیف ۲۰ درصد و کتاب‌های خارجی با تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصد در اختیار خریداران قرار می‌گیرد،خریداران کتاب‌های خریداری‌شده از نمایشگاه را بدون هزینه پست دریافت می‌کنند.

امکان بازدید و خرید همزمان یک میلیون و ۵۰۰ هزار کاربر در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران فراهم شده است و بازدید ۲۴ساعته انجام می‌شود و فرآیند خرید و مشاهده کتاب‌ها در طول شبانه‌روز برقرار خواهد بود.

مطابق با روند سالهای گذشته، امسال نیز اعتبار خرید کتاب به صورت بن کتاب به اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشجویان و طلاب و … تعلق میگیرد و یارانۀ خرید کتاب به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص می ­یابد و نیاز به واریز وجه نیست.


برای خرید از این نمایشگاه مجازی به اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشجویان و طلاب یارانه اعتباری خرید کتاب تعلق می گیرد، برای استفاده از این یارانه علاقمندان باید از طریق وبسایت خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی www.ketab.ir ثبت نام کنند.

بن کتاب به صورت اعتبار یارانه ای خرید

بر اساس اعلام خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه توزیع بن اعتباری خرید کتاب، یارانۀ خرید کتاب (بن کتاب) به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص می ­یابد، بنا بر این برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب ۲۰۰ هزار تومان

سقف یارانۀ اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب ۲۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۶۰ درصد، معادل ۱۲۰ هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب است و ۴۰ درصد، معادل ۸۰ هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها ۴۰۰ هزار تومان

سقف یارانۀ اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی ۴۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۵۰ درصد، معادل ۲۰۰ هزار تومان  سهم عضو هیئت علمی و ۵۰ درصد، معادل ۲۰۰ هزار تومان نیز برعهدۀ معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  است.

سهم خریدار از یارانۀ اعتبار خرید کتاب هنگام خرید کتاب محاسبه و کسر می­ گردد.

اختصاص یارانه بر اساس اولویت ثبت نام متقاضیان

با توجه به بودجۀ اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هراستان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر ثبت نام کرده اند و پس از تکمیل ظرفیت و اعتبار استان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود