معرفی موسسه آموزش عالی گنجنامه


موسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی گنجنامه واقع در شهرستان همدان ابا اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دایر شده و اکنون دارای ۲۲ رشته تحصیلی می باشد. در حال حاضر فعالیت این موسسه تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه دارد و مدارک تحصیلی موسسه با امضای ریاست موسسه و با کد صحت صادر می گردد و مورد تایید وزارت علوم و کلیه ادارات و نهادهای رسمی کشوری و لشکری می­باشد.

این موسسه برای تربیت نیروهای متخصص و مستعد در صدد ایجاد مقاطع مختلف آموزشی از جمله کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

امید است با استراتژی و برنامه های پیش بینی شده موسسه بتواند زمینه لازم جهت ایجاد و توسعه ارتباطات بین المللی با مراکز برتر پژوهشی و دانشگاهی را فراهم اورد.


تاریخچه مختصر موسسه

موسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی گنجنامه در سال ۱۳۸۷ با تقاضای هیأت موسس و ارائه طرح تفصیلی تأسیس گردیده و موافقت اصولی آن در تاریخ ۲۲/۲/۸۷ به اعضاء هیأت موسس ابلاغ گردید و مقدمات کار جهت تأسیس فراهم شد. در تاریخ ۲۹/۴/۸۷ موافقت قطعی با تأسیس موسسه آموزش عالی گنجنامه به عمل آمده و رسماً از مهر ماه ۸۷ با پذیرش با پذیرش دانشجو در سه رشته امور بیمه، مدیریت جهانگردی( هتلداری) در مقطع کاردانی و مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته با تعداد ۱۵۰ دانشجو شروع به فعالیت نمود. در سال ۸۸ با اضافه شدن رشته های مدیریت بیمه، مدیریت جهانگردی در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و مدیریت بازرگانی در مقطع کاردانی تعداد دانشجویان بالغ بر ۴۰۰ نفر گردید. در سال ۸۹ با پیوستن چهار رشته کامپیوتر، حسابداری، ماشینهای کشاورزی و کودکیاری از گروه فنی و حرفه ای تعداد دانشجویان بالغ بر ۸۰۰ نفر گردید. در سال ۹۰ نیز جهت پذیرش دانشجو در رشته گرافیک، مدیریت خانواده ، مدیریت امور اداری، معماری و نقشه کشی از گروه فنی و حرفه ای و رشته کارشناسی حسابداری اقدام شده و موفق به اخذ مجوز پذیرش در رشته های فوق شده است. علاوه بر رشته های فوق دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و دوره کارشناسی پیوسته مدیریت صنعتی نیز در سال ۱۳۹۳ راه اندازی شده است.

اهداف

موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی دارای اساسنامه مشخصی است که به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده است. اساسنامه مصوب، طبق دانشگاه دارای ۴ رکن اصلی مرکب از اعضای هیأت موسس، هیأت امناء، شورای دانشگاه و رئیس دانشگاه است. بر طبق مفاد اساسنامه اهداف اساسی این موسسات عبارتند از:

-کمک به ارتقای سطح فرهنگ و دانش جامعه

-مشارکت در تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور

-همکاری در زمینه سازی مناسب برای مشارکت همه جانبه مردم در امر گسترش و اعتلای آموزش و پژوهش کشور

-کمک به بالا بردن ظرفیت دانشجویی در استان

-استفاده از امکانات و قابلیتهای موجود استان در توسعه آموزش عالی

-فراهم ساختن زمینه های جذب و گزینش دانشجویان بومی در شهرهای محل سکونت یا شهرهای نزدیک

-تلاش در جهت تقویت خودباوری و رفع وابستگی های علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور

-تلاش در جهت تقویت تولید علم بومی( ایرانی- اسلامی) و نگاه انتقادی علمی به متون ترجمه ای

فعالیت ها و برنامه های فرهنگی، فوق برنامه و تسهیلات رفاهی دانشجویان

-شرکت در مسابقات ورزشی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی غرب کشور

-اردوهای توجیهی دانشجویی

-تشکیل بسیج دانشجویی خواهران و برادران

-استفاده از تجهیزات کمک اموزشی

-تسهیلات رفاهی دانشجویان (کمک به اسکان دانشجویان در خوابگاههای خود گردان و دولتی)

-ارائه وامهای دانشجویی برای دانشجویان متقاضی(از طریق صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)

-اختصاص سلف سرویس برای دانشجویان خواهر و برادر و تامین یک وعده غذای گرم با قیمت دانشجویی

-ارائه خدمات بیمه برای کلیه دانشجویان

-ارائه خدمات پزشکی برای کلیه دانشجویان

-ارائه بلیط نیم بها برای کلیه سینماهای استان

-ارائه بلیط رایگان برای تئاتر

-ارائه خدمات استخر و ورزشهای آبی

فضاهای، اداری، آموزشی و پژوهشی

موسسه در حال حاضر یک ساختمان آموزشی و اداری به مساحت حدود ۲۴۰۰ متر مربع بصورت ملکی (خریداری شده) واقع در بلوار شهید رجایی (روبروی دادگاه خانواده) در اختیار دارد و با خرید و اختصاص حدود ۲۰۰۰۰ متر مربع زمین در بلوار دانشگاه آزاد در صدد احداث پردیس موسسه می باشد.


کتابخانه

کتابخانه موسسه با حدود تعداد ۲۰۰۰ جلد کتاب تخصصی و عمومی در خصوص موضوعات مختلف درسی، کمک درسی، آموزشی و پژوهشی جهت استفاده دانشجویان کلیه رشته ها در حال فعالیت می باشد.

آزمایشگاهها

آزمایشگاهای مورد نیاز برای کلیه رشته ها فراهم شده و یا به صورت قرار داد با دانشگاه بوعلی سینا و سایر دانشگاه های استان در اختیار مدرسین محترم و دانشجویان عزیز قرار دارد.


سایت مرکز رایانه و فناوری اطلاعات

سایت کامپیوتری دانشگاه با فضای ۱۲۰ متر مربع با ۳۰ دستگاه رایانه با تجهیزات کامل جهت تأمین نیازهای دانشجویان رشته های مختلف می باشد و دانشجویان می توانند از سیستم اینترنت جهت انجام پروژه های آموزشی و پژوهشی استفاده نمایند. علاوه بر این یک سایت دارای ۱۰ دستگاه کامپیوتر جهت استفاده شخصی دانشجویان در نظر گرفته شده است. همچنین کلیه اساتید موسسه در اطاق کار خود دارای کامپیوتر متصل به شبکه می باشند. این موسسه خدمات اینترنت بی سیم را نیز در محل موسسه به کلیه دانشجویان و اساتید محترم ارائه می کند.

امکانات ورزشی

امکان استفاده از سالن ورزش و استخر برای کلیه دانشجویان محترم برقرار است و علاوه بر این سالیانه به مناسبتهای مختلف مسابقات ورزشی برگزار می شود.


هیأت موسس

-دکتر حسین حاجی آقا علیزاده

-دکتر عبدالکریم چهرگانی راد

-دکتر **********

-دکتر هومان نیک مهر

-سید مشهود امینی ( روحانی و عضو هیأت موسس)

-حسین کاویانی

-دکتر فریبا محسن زاده