با عنایت به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و در راستای اجرای بخشنامۀ شمارۀ (۳۷۴۸۹۹) مورخه (۱۳۹۹/۰۸/۲۷) و نظر به ایجاد وضعیت قرمز شهر همدان به لحاظ بهداشتی و شیوع بیماری کرونا و مصوبه هیأت رییسه دانشگاه، انجام فعالیت­‌های آموزشی و اداری را از تاریخ (۱۴۰۰/۰۱/۲۱)  تا اطلاع ثانوی، به صورت دورکاری، به شرح  ذیل تعیین نمود:

– کلیه برنامه­ ها و فعالیت­ های آموزشی همچنان به صورت غیرحضوری (مجازی) با جدیت ادامه خواهد یافت.

– اساتید محترم، برگزاری کلاس­ ها و وظایف آموزشی و پژوهشی، شامل؛ راهنمایی دانشجویان، رفع اشکال، جلسات دفاعیه و سایر وظایف محوله را در بستر سامانه ­های مجازی انجام خواهند داد.

– برگزاری جلسات گروه های آموزشی، شامل؛ بررسی پذیرش دانشجویان غیرایرانی، بررسی پروپوزال دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برنامه ­ریزی و برگزاری جلسات پیش دفاع و دفاعیه رساله دکتری و دفاعیه کارشناسی ارشد به صورت غیرحضوری، بدون وقفه تداوم خواهد یافت.


– اقدامات ضروری و پشتیبانی مطابق بند ۳/۳ بخشنامه صدرالذکر در بخش حفاظت فیزیکی، حفاظت از تأسیسات و سامانه ­های الکترونیکی به صورت شیفت­ بندی انجام خواهد شد.

– ضمن تأکید بر استمرار فعالیت ­ها از طریق دورکاری لازم است کارمندان محترم دانشگاه، کلیه وظایف محوله را در ساعات اداری، تحت نظارت مدیران با دور کاری انجام دهند، در هر حال برای انجام وظایف محوله در ساعات اداری در دسترس باشند.


– کلیه جلسات و رویدادهای دانشگاه که به صورت مجازی امکان برگزاری دارند، طبق روال معمول برگزار خواهد شد


– با توجه به شرایط قرمز شهر همدان، به همکاران گرامی توصیه می­ شود، از هرگونه رفت و آمد غیر­ضرور در شهر اجتناب نمایند.


همچنین مؤکداً از استادان گرامی درخواست می ­شود، حتی ­الإمکان فعالیت­ های آموزش مجازی را در منزل انجام دهند.