معاونت آموزشی دانشگاه به همراه واحدهای تابعه خود با استفاده از بهترین نیروهای متخصص دانشگاه، در‌صدد تدوین و توسعه برنامه‌هایی است که نیازهای علمی، فنی، حرفه‌ای و اجتماعی میهن عزیزمان را برآورده ساخته و درجهت بهبود و ارتقای شاخص‌های کیفی مرتبط با آموزش و شاخص‌های کمی مورد نظر دانشگاه، اجرای کامل ضوابط آموزشی در کلیه دانشکده‌ها و گروه‌ها، توسعه مقاطع تحصیلات تکمیلی، مرکز آموزش‌های مجازی، توسعه دوره‌های آموزش آزاد، شناسایی و حفظ استعدادهای درخشان، توسعه واحد پردیس دانشگاه، را جهت حفظ و ارتقای جایگاه موسسه در بعد ملی و بین‌المللی فراهم آورد.

موسسه آموزش عالی گنجنامه منطبق با دستاوردهای علمی و با تاکید و توجه خاص برسند چشم‌انداز چند‌ساله و آرمان‌های اصیل خویش، می‌تواند دستیابی به اهداف کلان خود را از جمله در زمینه فعالیت‌های آموزشی محقق سازد. ما از کلیه دانشجویان عزیز، فارغ‌التحصیلان گرامی، والدین معظم، دوستداران وعلاقمندانی که به ‌منظور آشنایی با مقررات و فعالیت‌های آموزشی دانشگاه به این پایگاه مراجعه نموده‌اند، کمال تشکر و قدردانی نموده و امیدواریم که به ‌عنوان خدمتگزاری برای عزیزانمان در این اجتماع عظیم و باشکوه خانواده انشگاه یزد همواره شاهد افتخارات روزافزون فرزندان خود در کلیه عرصه‌های علمی، تخصصی و آموزشی باشیم.


اهم وظایف معاونت آموزشی دانشگاه، اداره کلیه امور آموزشی دانشگاه، اجرای سیاست‌های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مطالعه و اتخاذ تصمیم در مورد مسائل آموزشی، نظارت بر اجرای مقررات و آیین‌نامه‌های آموزشی، تدوین و اجرای مقررات و آیین‌نامه‌های آموزشی مورد نیاز داخلی، گسترش کیفی و کمی فعالیت‌های آموزشی دانشگاه با توجه به برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت دانشگاه، تدوین، به‌روز‌ رسانی و اجرای برنامه جامع آموزشی دانشگاه، نظارت برحسن اجرای وظایف و فعالیت‌های آموزشی دانشکده‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه جهت ایجاد هماهنگی، ارزیابی عملکرد آموزشی دانشجویان و اعضای هیئت‌ علمی و مدیران آموزشی واحدهای مختلف، اجرای دوره‌های آموزشی تخصصی کوتاه‌مدت برای متقاضیان خارج از دانشگاه می‌باشد.

در این راستا مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اداره کل آموزش، مرکز استعدادهای درخشان، مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی، وظایف مربوط به خود را انجام می‌دهند.

به‌ علاوه دفتر معاونت آموزشی وظیفه هماهنگی و ارتباط بین واحدهای مرتبط، دانشکده‌ها و مراکز آموزشی و پاسخگویی به سوالات را بر عهده دارد. دبیرخانه هیئت‌ ممیزه نیز در حوزه معاونت آموزشی مستقر است و بررسی فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی اعضای هیئت‌ علمی در هر نیم‌سال تحصیلی در این حوزه انجام می‌شود.