دوازدهم اردیبهشت ماه، تداعی گر بهترین جلوه از انوار خداوندی یعنی مقام معلمی است؛ یادآور رادمردی بزرگ و مجاهدی دانشمند که علم را با زیور اخلاق آراست و با نگاهی ژرف، نمایی زیبا و جامع از نظام فکری اسلام به جهانیان عرضه نمود. این روز مبارک، روز ارج نهادن به مقام و جایگاه رفیع استادان و معلمان و همچنین گرامیداشت سنت حسنه تعلیم و تعلم و روز تجلیل از جلوه های عشق، ایثار و فداکاری در عرصه های علم و دانش است.
بی تردید پیشرفت و ترقی کشور مرهون زحمات انسانهای وارسته و با اخلاصی است که با قلبی سرشار از عشق به خدا و مردم در عرصه های مختلف علمی و تربیتی تلاش می کنند.
تقدیر از استادان، تقدیر از جایگاه بلند دانش و اندیشه است که محصول آن خردورزی و آموزه‌های اخلاقی است و راه رسیدن به آن از میان دستان دلسوز و عاشق می‌گذرد.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، این روز را به تمامی استادان گرانقدر دانشگاه تبریک عرض نموده و امیدواریم همه فرزانگان و تلاشگران عرصه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری در مسیر تربیت نیروهای توانمند و متعهد برای نظام اسلامی و تحقق اهداف متعالی و چشم انداز پیش روی دانشگاه پیروز و سربلند باشند.