به اطلاع می رساند

با توجه به آغاز ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان، متقاضی میهمانی و انتقال به سایر دانشگاه‌ها، طبق اطلاعیه شماره یک اداره کل امور دانشجویان داخل، سامانه ثبت درخواست میهمانی و انتقال دانشجویان دوره‌های کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و دکترای حرفه‌ای سامانه سجاد https://portal.saorg.ir از تاریخ چهارم اردی بهشت ماه فعال و تا ۳۱ اردی بهشت ۱۴۰۱ برای ثبت درخواست توسط متقاضیان دارای شرایط خاص ادامه خواهد یافت.

با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام مؤسسات آموزش عالی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا به اطلاع می‌رساند که در صورت تداوم وضعیت بیماری، میهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط حاکم است و موافقت مؤسسات مبدا و مقصد با درخواست‌های مربوطه در صورت بازگشت به شرایط عادی در مؤسسات آموزش عالی امکان پذیر خواهد بود.


زمانبندی بررسی درخواست دانشجو

دانشگاه مبدا:
زمانبندی بررسی درخواست دانشجو و در صورت داشتن شرایط از یکم خرداد لغایت پانزدهم تیر ماه

دانشگاه مقصد:
زمانبندی بررسی درخواست دانشجو و در صورت داشتن شرایط از تاریخ ۱۶ تیرماه تا ۳۱ مرداد سال جاری


در سامانه مذکور بر اساس بند پ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب (۱۹/۸/۱۴۰۰) آیتم دانشجوی خانم دارای فرزند زیر دو سال به موارد اضافه گردیده است.


وظایف متقاضی:

دانشجو در صورت داشتن شرایط خاص، ضمن آگاهی از شرایط حاکم به دلیل بروز بیماری کرونا و شرایط دانشگاه مبدا و مقصد بایستی با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (چهارم اردی بهشت لغایت سی و یکم اردی بهشت) درخواست خود مبنی بر بر نوع آن (۲ نیمسال میهمانی، تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا مؤسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید.

تذکر: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست خود را ارائه نمایند.

متقاضی مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحدهای درخواستی ارائه شده در خصوص شرایط خاص و درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

دانشگاه انتخابی حتماً بایستی در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهرهای نزدیک تر به محل سکونت باشد تا از ترددهای غیرضروری جلوگیری گردد.


در صورت داشتن هرگونه ابهام و پرسش در خصوص میهمانی و انتقالی میتوانید با کارشناسان رشته در ارتباط باشید:

لیست شماره تلفن های موسسه و کارشناسان آموزش