اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم) کاردانی به کارشناسی نا پیوسته بهمن ماه سال ۱۳۹۹ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی

براساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ مقرر گردید برای ظرفیتهای خالی مانده رشته‌محل‌هایی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تکمیل نگردیده، پذیرش براساس سوابق تحصیلی(معدل فوق دیپلم) برای نوبت بهمن ماه صورت گیرد.

لذا به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در این مرحله می‌رساند، ثبت‌نام و انتخاب رشته به صورت اینترنتی از روز پنج شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ آغاز و تا روز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ادامه خواهد داشت. لازم به توضیح است اطلاعیه تکمیلی به همراه جداول رشته‌های تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی همزمان با شروع ثبت‌نام از روز پنج شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.
جهت ثبت نام می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا به صورت حضوری به موسسه مراجعه نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام

لینک ثبت نام و انتخاب رشته

رشته های تحصیلی موسسه آموزش عالی گنجنامه


 پیرو اطلاعیه‌ مورخ ۹۹/۱۰/۰۸ و با توجه به مصوبه بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۹۹/۰۷/۲۲ مقرر گردید برای ظرفیت خالی مانده رشته های تحصیلی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۹ پذیرش از طریق سوابق تحصیلی (معدل مدرک کاردانی) انجام شود. لذا ضمن اعلام اطلاعات رشته‌ محلهای این مرحله به شرح جداول ذیل این اطلاعیه به اطلاع متقاضیان می‌رساند جهت اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت‌نام‌ و انتخاب رشته‌های تحصیلی در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی و مجازی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشکده ها و آموزشکده‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای که در این مرحله به شیوه صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل مدرک کاردانی) برای پذیرش در نوبت بهمن ماه سال ۱۳۹۹ اقدام خواهند نمود، لازم است ضمن مطالعه مندرجات دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته این آزمون (منتشر شده در تاریخ ۹۹/۰۲/۱۷ مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان)، توضیحات مندرج در این اطلاعیه را نیز به‌ دقت مطالعه نموده و با درنظر داشتن شرایط و ضوابط پذیرش نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته (حداکثر ۳۰ کدرشته محل) از روز پنجشنبه ۹۹/۱۰/۱۱ تا روز سه‌شنبه ۹۹/۱۰/۱۶ منحصراً از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند. 

یادآوری مهم:

پذیرش دراین مرحله براساس ظرفیت خالی مانده رشته محل‌های نیمسال اول و نیمسال دوم مرحله مهرماه انجام می شود. لذا در فهرست رشته محل‌های این مرحله، رشته محل‌هایی با پذیرش در نیمسال اول و دوم ( مطابق پذیرش مهرماه) مشاهده می‌شود. اما در این مرحله تفاوتی در انتخاب رشته محل نیمسال اول و یا نیمسال دوم وجود ندارد و شروع به تحصیل تمامی پذیرفته شدگان از نیمسال دوم سال تحصیلی (بهمن ماه) خواهد بود.

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو:

۱- دارا بودن مدرک کاردانی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی.

تبصره ۱: متقاضیان می‌بایست در زمان ثبت‌نام دارای مدرک یا گواهینامه کاردانی (فوق دیپلم) باشند و یا حداکثر تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام نمایند. 

تبصره ۲: متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۷/۳۰ از مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده‌اند لازم است معدل درج شده در گواهی کاردانی را در تقاضانامه ثبت‌نام درج نمایند. آن دسته از متقاضیانی که در زمان ثبت نام دانشجوی سال آخر هستند و حداکثر تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ موفق به اخذ مدرک کاردانی خود می‌شوند لازم است در زمان ثبت‌نام میانگین نمرات واحدهای گذرانده تا تاریخ ۹۹/۰۷/۳۰ را در تقاضانامه ثبت‌نام درج نمایند.

۲- پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره روزانه در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ حق ثبت‌نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه از قبیل: نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی می‌باشند و فقط در این دوره‌ها گزینش خواهند شد. این متقاضیان در صورتی می‌توانند در این مرحله از پذیرش ثبت‌نام و شرکت نمایند که اولاً واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما (خصوصاً مقررات وظیفه عمومی برای برادران) باشند و ثانیاً حداکثر تا پایان مهلت ثبت نام در این مرحله، نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل تا تاریخ تعیین شده، این دسته از متقاضیان متخلف محسوب شده و اگر حدنصاب قبولی آزمون را نیز کسب نمایند مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصیل در رشته قبولی جدید خود نمی‌باشند.

۳- پذیرفته‌شدگان دوره‌های غیرروزانه از قبیل: نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون پذیرش دانشجو از دوره کاردانی به دوره کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸، در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برادران) می‎توانند در این مرحله از پذیرش ثبت‎نام و شرکت نمایند.

۴- پذیرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در صورت تمایل می‌توانند در این مرحله از پذیرش شرکت نمایند. بدیهی است در صورت قبولی در این مرحله از پذیرش، قبولی قبلی آنان لغو می گردد و باید در رشته قبولی جدید ثبت نام و ادامه تحصیل نمایند. لذا متقاضیان در این خصوص دقت لازم را بعمل آورند.

۵- متقاضیان‌ دارای‌ مدرک‌ تحصیلی‌ در رشته‌های گروه‌ آموزشی پزشکی‌ (دانشجویان‌ و یا فارغ‌التحصیلان‌) شرکت‌کننده‌ در این مرحله از پذیرش،‌ قبل‌ از اقدام‌ به‌ تکمیل‌ فرم تقاضانامه ثبت‌نام و ‌انتخاب‌ رشته اینترنتی ‌توجه‌ داشته‌ باشند که ‌باید از لحاظ طرح‌ تعهد خدمت‌ به‌ وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ وضعیت‌ خود را مشخص‌ نمایند و منعی‌ برای ادامه تحصیل نداشته‌ باشند. بدیهی ‌است‌ در غیر این صورت‌ عواقب‌ آن‌ به‌ عهده‌ شخص‌ متقاضی خواهد بود.

۶- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال می‌باشد، با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ ۴۶۰.۰۰۰ (چهارصدو شصت هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام نمایند.

۷- متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. (مقررات وظیفه عمومی و کد نظام وظیفه جهت درج در بند ۱۵ تقاضانامه ثبت نامی در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال۱۳۹۹ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان وجود دارد).

۸- پذیرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال۱۳۹۹د ر صورت پذیرش نهایی در این مرحله، قبولی قبلی آنان « لغو» و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و چنانچه متقاضیان، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال بعد (۱۴۰۰) نخواهند داشت.

۹- هر متقاضی ‌ باید فرم تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب‌ رشته‌ اینترنتی خود را براساس‌ برنامه‌ زمانی‌ که از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام می‌شود تکمیل نماید. در‌ صورت انجام صحیح ثبت‌نام و انتخاب رشته، کد رهگیری ۱۶ کاراکتری که در حکم رسید است، از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان در اختیار وی قرار می‌گیرد که نشانگر تأیید مراحل طی شده برای دریافت اطلاعات وارد شده توسط متقاضیان می‌باشد و متقاضی باید کد مذکور را یادداشت و در جایی محفوظ نگهداری نماید. پیشنهاد می‌شود از فرم تکمیل شده خود نیز که دارای کد رهگیری می‌باشد، نسخه چاپی (پرینت) تهیه کند.

به متقاضیان توصیه می‌گردد قبل از اقدام به انتخاب رشته‌های تحصیلی در پایگاه اینترنتی این سازمان، کدرشته ‌محل‌های انتخابی خود را که یک عدد چهار رقمی است، به‌ترتیب علاقه و همچنین سایر اطلاعات ثبت‌نامی خود را در فرم پیش‌نویس (نمونه مندرج در ذیل این اطلاعیه) درج و سپس به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه تا در مدت زمان کوتاه‌تر و بدون خطا نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی خود اقدام کنند.

روش گزینش:

گزینش نهایی متقاضیان در هر یک از رشته‌های تحصیلی براساس معدل کل دوره کاردانی (فوق دیپلم) و بر حسب کدرشته محل‌های انتخابی در فرم تقاضانامه ثبت‌نامی اینترنتی و از بین متقاضیانی که ثبت‌نام و انتخاب رشته نموده‌اند انجام می‌گیرد.

تبصره: گزینش متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه‌های رزمندگان و یا ایثارگران، بر اساس قوانین مندرج در صفحات ۳ و ۴ دفترچه راهنمای کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۹ مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان صورت می‌گیرد.

یادآوری مهم: با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در این مرحله از پذیرش بر مبنای معدل دوره کاردانی صورت می‌پذیرد، لازم است متقاضیان برحسب مورد در درج صحیح معدل کل مقطع کاردانی دقت لازم را به‌عمل آورند. بدیهی است که در صورت عدم درج صحیح معدل در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، مطابق ضوابط قبولی این‌دسته از متقاضیان لغو خواهد شد.

مدارک مورد نیاز:

مدارکی‌ که‌ متقاضی برای‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ به آن نیازمند است به شرح ذیل می‌باشد: 

۱- فایل عکس اسکن شده: متقاضی می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را (با مشخصات ذکر شده در سایت سازمان) اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.

۱-۱-      عکس ۴×۳ یا ۴×۶ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ).

۱-۲-      عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

۱-۳-      اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.

۱-۴-      تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

۱-۵-      حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

۱-۶-      حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

۱-۷-      حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

۱-۸-      عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل مشخص باشد.

۲- دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۹ مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان (جهت اطلاع از سایر شرایط و ضوابط و جداول موردنیاز) و همچنین جداول رشته‌ محل های مندرج در ذیل این اطلاعیه.

۳- کارت اعتباری ثبت نام

با توجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و برای تسریع در ثبت و بررسی درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می-توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً متقاضیان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با شماره‌ تلفن گویای‌: ۴۲۱۶۳ (کد ۰۲۱) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری فرمایند.